Haberler
Mutluluk için çakralarınızı açın

Mutluluk için çakralarınızı açın

Kozmik enerji nedir? Aura neye benzer ? Çakra nedir ve nasıl açılır ? İnsanın kendi içindeki yolculuğu hızlandıkça, kendi güçlerini keşfettikçe bu soruların cevabı da bulunuyor.

Vücudumuzun hayatta kalması için kan dolaşımını biliyoruz da can dolaşımının önemini unutuyoruz. Kozmik enerji nedir? Aura neye benzer ? Çakralar nedir ve nasıl açılır ? İnsanın kendi içindeki yolculuğu hızlandıkça, kendi güçlerini keşfettikçe bu soruların cevabı da bulunuyor. Beyinsel çatışmalardan, stresten, kötü düşüncelerden, psikolojik baskılardan dolayı çakralar kapanabiliyor. Mutlu bir yaşam için çakralarınızı açmayı öğrenin. Çünkü çakra ve aura bölgelerimiz aslında bioenerji denilen şeyinde kaynağını oluşturuyor. Bioenerji de hayat enerjimiz demek. 
 

Çakralar nerdedir?

1) Kök Çakra

Üreme organlarıyla ilgilidir. Rengi kırmızıdır. Bağlantılı olduğu elementi topraktır. Yaşama isteğimizi ve canlılığımızı simgeler. Dengeli çalışması, bedensel sağlık ve yaşama sevincini destekler. 

2) Haç Çakrası

Böbreküstü bezleriyle alakalıdır. Karın bölgesinin alt kısmında yer alır. Dengeli çalışması, cinsel doyumu destekler.

3) Güneş Sinir Ağı

Pankreas bezini yönetir. Duygusal bedenimizle bağlantılıdır. Kişisel güç ve irade bu çakra ile ilintilidir. Bağlantılı olduğu elementi ateştir. Dengeli çalışması canlılığı ve verimi sağlar.

4) Kalp Çakrası

Timus bezi ile ilintilidir. Dokunma duyumuzu kontrol eder. Bağlantılı olduğu elementi havadır. Sağlıklı çalıştığında sevgi, şefkat ve güçlü bir adalet anlayışını getirir.

5) Gırtlak Çakrası

Tiroid bezinin yönetir. Beşinci çakramız boğazımızdadır. Rengi parlak mavidir. Sanatsal yaratıcılığımız ve kendimizi ifade etmemiz gereken enerjiyi sağlar. Bu çakra dünyaya açılan pencere görevi görür.

6) Alın Çakrası

Buna "üçüncü göz" de denilir. Rengi çivit mavisidir. Sezgilerimizi ve inançlarımızı kontrol eder. Bu çakra iki kaşın ortasında yer alır.

7) Tepe Çakrası

Hipofiz bezi ile alakalıdır. Yedinci çakramız başımızın tepesinde tam ortasındadır. "Taç çakra" olarak da bilinen bu çakra farkındalıkla alakalıdır. Beş duyunun algılayamadığı zaman-mekan ötesi birlik alemiyle bağlantı noktamızdır. Bilgelik ve ruhsallığın gelişmesi ile ilgilidir.


Çakralar nasıl açılır ?

1'inci çakra, cesaret çakrası: Bu çakrayı korkular tıkar. Açmak için korkularınızı imajine edip onların dereyi tıkayan bir taş yığını olduğunu düşünün. Sonra korkularınızı kabullenin ve kabullendikçe taşların küçük parçalara ayrıldığını düşünün sonrasında kabullendiğiniz korkularınızı derenin akışına bırakın ve zihninizden çıkarın.

2'inci çakra, zevk çakrası: (göbek altında) Bu çakrayı suçluluk duygusu tıkar. Açmak için suçluluk duygusu duyduğunuz olaylar hatırlayın daha sonra onları kabullenin ve kabullendikçe taşların ufalanıp derenin akmaya devam ettiğini düşünün. Sonra kendinizi bağışlayın ve suçluluk duygusunu aklınızdan atın.

3'ünü çakra, irade gücü çakrası: (güneş sinirağında) Bu çakrayı utanç tıkar. Utanç içinde olduğunuz anılarınızı hatırlayın ve onları kabullenin. Kabullendikçe taşların ufalanıp derenin aktığını imajine edin. Sonra utandığınız anıları aklınızdan uzaklaştırın.

4'üncü çakra, sevgi çakrası: (göğüsün ortasında) Bu çakrayı üzüntü, keder tıkar. Üzüntü, keder yaşadığınız anıları imajine edin ve kabullenin. Kabullendikçe taşların parçalanıp derenin akmaya devam ettiğini düşünün. Sonra üzüntüyü, kederi aklınızdan uzaklaştırın.

5'inci çakra, gerçeklik çakrası: (boğaz merkezindeki) Bu çakrayı kendinize söylediğiniz yalanlar tıkar. Kendinize söylediğiniz yalanları hatırlayın ve bunları kabullenin. Kabullendikçe taşların ufalanıp derenin aktığını imajine edin. Daha sonra kendinize söylediğiniz yalanları aklınızdan uzaklaştırın.

6'ıncı çakra: (alnın ortasında) Bu çakrayı yanılgılar tıkar. Örneğin; beyazlar zencilerden üstündür. Bu bir yanılgıdır çünkü zenciler ve beyazlar eşittirler. Bu yanılgıların yanlış olduğunu kabullenin. Kabullendikçe taşların parçalanıp derenin akmaya devam ettiğini düşünün. Daha sonra hepsini aklınızdan çıkarın.

7'inci çakra, düşünce çakrası: (başın tepesinde) Bu çakrayı dünyevi bağlantılar tıkar. Dünyevi bağlantılar kişiyi bulunduğu dünyaya bağladığı şeylerdir. Örneğin; anne, kardeş, sevgili... Bunları yavaş yavaş unutun aklınızdan uçup gitmesine izin verin. Onlar uzaklaştıkça taşların parçalanıp derenin akmaya devam ettiğini imajine edin. Sonra aklınızdan atın.


Sosyal Medya :

BENZER HABERLER

KULLANICI YORUMLARI